Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (23.07.2019)

FED’in 30-31 tarihleri arasında yapacağı toplantıda 50 baz puan indirebileceğine yönelik ihtimallerin azalması Değerli Metal üzerinde baskı yaratmakta. Özellikle geçtiğimiz günlerde St Louis FED Başkanı James Bullard’ın ardından Boston FED Başkanı Eric Rosengren’in şahin tondaki açıklamaları sonrası 50 baz puanlık faiz indirme ihtimalleri yüzde 20’lere, 25 baz puanlık faiz indirme ihtimalleri ise yüzde 80’lere çıkmış durumda. Öte yandan ticaret savaşlarında yüz yüze görüşmelerin beklenmesi ile ABD ve İran’ın bir uzlaşma arayışı içinde olması ve savaş içerikli mesajların atılmaması da Değerli Metal üzerinde baskı yaratmakta. Diğer küresel risk olarak takip ettiğimiz Brexit konusunda ise, Boris Johnson’un Başbakan seçilmesiyle birlikte artan anlaşmasız Brexit ihtimalleri ise Değerli Metal’in aşağı yönlü hareketlerini kısıtlamakta.

Teknik olarak ise sert satışlar sonrası gerek Brexit belirsizliği gerekse Euro tarafında yaşanan sert satışlar kaynaklı güvenli liman özelliği ile birlikte talep gören Değerli Metal tekrardan 1424 noktasının üzerine çıkmış durumda. Bu seviye üzerinde kalıcılık gösterebilirse toparlanma hareketleri artabilir. Bu durumda ise 1430, 1434, 1439 ve 1446 direnç seviyeleri ilk etapta önemli olabilir. 1424’ün altına tekrardan sarkması durumunda ise 1420, 1417 ve 1414 desek seviyeleri takip edilebilir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin