Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (17.07.2019)

Küresel tarafta ise dün ABD tarafından gelen veriler sonrası ABD 10 Yıllık Tahvil Faizlerinde de görülen toparlanmayla birlikte satış baskısı meydana gelmişti. Avrupa Merkez Bankası üyesi Coeure, global büyümeye yönelik belirsizliklere vurgu yaparken Euro Bölgesi’ndeki ekonomik görünümdeki bozulmaya işaret etmesi dikkatleri çekti. Diğer bir konu İran meselesinde ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklamaları artan endişeleri törpülerken iki ülke arasındaki ilişkiye dair pozitif mesajları dikkatleri çekti. Ticaret görüşmelerinde ise, ABD Başkanı Donald Trump’ın, ‘’istersem Çin’e daha çok ek vergi uygulayabilirim.’’ İfadeleri görüşmelerin hız kazandığı durumda nasıl bir etki yaratacağıyla birlikte olası bir karşılıklı yaptırım kararları küresel tarafta risk unsurlarını tetikleyebilir. Veri akışında ise ABD tarafından açıklanan İnşaat İzinleri Haziran ayında yüzde -6.1 ile 1.220 M ile son 2 yılın en düşük seviyeye gerilemesiyle birlikte değerli metal üzerinde devam eden satışlara bir miktar nefes aldırırken küresel ekonomide risk unsuru barındıran datalarla birlikte yetkililerden gelebilecek açıklamalar sert oynaklıklara neden olabilir.

Teknik olarak bakıldığında ise alıcılı bir seyir görebilmemiz için 1324 direnç seviyesi üzerine kapanışlar görmemiz gerekebilir. Ancak bu seviye öncesinde 1413, 1417 ve 1420 ara dirençleri izlenebilir. Aşağı yönlü hareketler görebilmemiz içinse 1380 noktasını takip ediyoruz. Ancak gün içerisinde yaşanacak geri çekilmelerde 407, 1403, 1400 ve 1395 ara destek seviyeleri takip edilebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN