Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (14.03.2019)

Bugün Çin’den takip ettiğimiz Sanayi Üretimi yüzde 5.3 ile son 17 yılın en kötü rakamı olarak kayıtlara geçerken ülke ekonomisine yönelik soru işaretlerini artırdı. Ayrıca ülkenin Perakende Satışları rakamları da beklentilerin üzerinde gerçekleşse dahi zayıflamanın devam ettiğini gösterdi. Çin tarafında yaşanan bu yavaşlama ise küresel büyümeye endişelerini canlı tutarak Değerli Metal üzerinde satış baskısı yarattı. Ayrıca ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi jinping arasında yapılması beklenen müzakerelerin Nisan ayının sonlarına doğru yapılacağına yönelik haber akışları da satış yönlü işlemleri destekledi.

Değerli Metal’in satış yönlü işlemlerine devam etmesi durumunda 1285 desteği kritik olacaktır. Zira bu seviyeyi kalıcı bir şekilde geçerse 1275 seviyesine kadar geri çekilmeler görülebilir. Yukarı tarafta ise tekrardan 1305 seviyesini takip edeceğiz. Alış yönlü işlemlerin artabilmesi için bu seviye üzerinde kalıcılık sağlaması gerekli. Zira dün bu seviye üzerinde kalamamış ve satış yönlü işlemler artmıştı. 1305 seviyesi öncesinde ise 1296 ve 1300 ara direnç seviyelerini izleyebiliriz.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin