Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (13.02.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

ABD tarafında gözler yarın gelecek enflasyon fiyatlarına çevrilmişken piyasada yaşanan belirsizlikle birlikte Değerli Metal’de alış yönlü işlemlerin ağırlık kazandığı görülüyor. Öte yandan dün ABD Hazine Bakanlığı Mali Hizmetler Bürosu tarafından açıklanan Federal Bütçe Dengesi 49 Milyar 236 Milyon Bütçe fazlası verirken 51 Milyar Dolarlık piyasa beklentilerinden kötü gerçekleşti. Gündemin bir diğer önemli maddesi ise dün ABD Başkanı Donald Trump’ın 2019 yılı bütçe planını açıklaması sonrası meclis tarafında bütçe açığını daha fazla artıracağı düşüncesi ile tepkilere neden olması olayı oldu. Öte yandan İsviçre Merkezli Banka olan Credit Suisse, vergi reformunu baz alarak 2018 yılı faiz artırımı tahminlerini 3’ten 4’e yükseltti. ABD’nin önemli yatırım bankalarından olan Goldman Sachs ise ABD’nin 10 yıllıklarının yüzde 3.5’e yükseleceğini öngörürken tahvil faizlerinin şuan itibariyle 2.85 seviyesi yakınlarında seyrettiği görülüyor. Küresel risk unsurlarına baktığımızda ise Suriye meselesi gündemden düşmemeye devam ederken diğer unsurların stabil şekilde devam ediyor.

Günün geri kalanında ise ABD’den gelecek haber akışlarının yanı sıra küresel riskleri artırıcı unsurlar Emtia fiyatlarında önemli olacaktır. Teknik olarak baktığımızda 1330 direncinin çalışmasıyla birlikte geri çekilmeler görülürken satış yönlü işlemlerin ağırlık kazanabilmesi için 1325 seviyesi altında kalıcılığın önemli olduğunu belirtelim. İlk hedef 1309 seviyesi hedef olacaktır. Bu durumda 1320, 1315 ve 1312 ara destekleri izlenebilir. 1330 seviyesinin aşılmasıyla birlikte yaşanacak yukarı yönlü ataklarda 1334, 1338 ve 1344 dirençleri takip edilebilir.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin