Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (12.07.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

Dün başlayan NATO Zirvesi’nde ABD ile AB arasında yaşanan gerginliklerin bugünde devam ettiğini görmekteyiz. Özellikle ABD Başkanı Donald Trump’ın, yapılan müzakerelerde iyi niyet görememeleri takdirinde AB menşeli otomobillere yeni ek vergi uygulamaları getirebileceğini söyleyerek tehditkar açıklamalarda bulunması iki bölge arasındaki gerginliklerin bir müddet daha gündemde en üst sıralarda yer alacağına işaret etti. Diğer taraftan ABD’nin, Eylül ayında ek vergi getireceği 200 Milyar değerindeki Çin Menşeli ürünlerin listesini açıklamasıyla birlikte ticaret savaşları tekrardan alev alırken bugün Çin tarafından önemli açıklamalar takip edildi. Çin Ticaret Bakanlığı’ndan gelen açıklamalarda; herhangi bir ticaret savaşı istemediklerini ancak mücadele edilmesi gerekiyorsa sonuna kadar mücadele edeceğini belirterek geri adım atmayacağının sinyallerini verdi. Bugün ABD’den takip ettiğimiz enflasyon rakamlarında ise karmaşık olarak gerçekleştiği görülürken son zamanlarda korelasyon uyumu gördüğümüz Çin Yuanı’ndaki toparlanma hareketi Ons altında alış yönlü işlemlere neden oldu.

Günün geri kalanında ise ticaret savaşları ve ABD’den gelecek verilerin yanı sıra tahvil piyasası hareketleri ve teknik fiyatlamalar takibimizde olacak. Bu kapsamda teknik olarak baktığımızda satış yönlü işlemler görebilmemiz için 2017 Ağustos ayından bu yana altında kapanışlar görmediğimiz 1237 desteği kritik durumda. Buranın kırılmasıyla birlikte satışlar derinleşebilir. Yukarı tarafta ise ana direnç olarak 1265 noktası takibimizi sürdürmekteyiz. Ancak bu seviye öncesinde 1250, 1253, 1257 ve 1262 ara destekleri takip edilebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin