Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (12.06.2019)

Hafta başında ABD Başkanı Donald Trump’ın, Çin ile yaşanan ticaret savaşlarına yönelik ılımlı açıklamalarıyla birlikte düzeltme hareketi gerçekleştiren Değerli Metal, bugün yine Başkan Trump’ın söylemleri sonrası yukarı yönlü ataklarına devam etti. Özellikle bu ay sonunda yapılması beklenen G-20 zirvesinde bir ticaret anlaşması yapılacağına yönelik oluşan pozitif beklentiler sonrası artan küresel risk iştahı, Trump’ın anlaşmayı beklemeye aldıklarına yönelik açıklamaları sonrası yerini tedirginliğe bıraktı ve güvenli liman varlıklarının talep görmesiyle birlikte Ons altında 1333 seviyelerine kadar ataklar görüldü. Diğer tarafta ABD’de hayal kırıklığı yaratan manşet enflasyon rakamları da alış yönlü işlemlere katkıda bulundu.

Teknik olarak ise fiyatlardaki artış sonrası kritik olarak gördüğümüz 1342 direncine yaklaşan emtia bu seviyeyi kırması alında alışlarını hızlandırabilir. Özellikle 1342 seviyesi üzerinde yaşanacak kapanışlar ilk etapta 1360 ana direncini hedef haline gelebilir. 1342 noktası altında yaşanacak düzeltme hareketlerinde ise 1330, 1327 ve 1323 destekleri takip edilebilir. Özellikle 1323’ün geçilmesi satış yönlü hareketleri hızlandırabilir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin