Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (12.03.2019)

Günün ilk yarısında ticaret savaşları ve Brexit’e yönelik iyimserliğin etkisiyle birlikte alıcılı seyreden Değerli Metal kötü gelen ABD manşet enflasyon verileriyle birlikte alışlarını artırdı. Rakamlara baktığımızda Yıllık TÜFE yüzde 1.5 ile 2016 Eylül ayından bu yana gelen en kötü rakam olarak kayıtlara geçerken aylık TÜFE ise yüzde 0.2 ile beklentilere paralel olarak gerçekleşti. Yüzde 0.2 olarak tahmin edilen aylık Çekirdek TÜFE ise yüzde 0.1, yıllık Çekirdek TÜFE ise yüzde 2.2 öngörülerine karşın yüzde 2.1 olarak açıklandı. Günün geri kalanında ise dikkatlerimiz bu akşam saatlerinde İngiltere Parlamentosu’nda yapılacak olan ‘’Anlaşmalı Brexit’’ oylamalarında olacak. Ayrıca ticaret savaşları gibi küresel öneme sahip konularında takibimizde kalmaya devam edeceğini belirtelim.

Teknik olarak ise 25 günlük üstel ortalamasına denk gelen 1305 direncini takip etmeye devam ediyoruz. Buranın geçilmesi ve üzerinde kalıcılık sağlaması, alış yönlü işlemleri hızlandırabilir. Bu durumda ise ilk etapta 1309, 1313, 1315 ve 1320 direnç seviyelerini izleyeceğiz. Satış yönlü işlemler içinse yukarı yönlü kanalın kırılım teyit noktasına denk gelen 1285 desteğini takip ediyoruz. Buranın kırılması halinde ise 1275 ana desteği hedef haline gelebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN