Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (11.10.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

Dün ABD ve Avrupa borsalarında görülen sert satışlar bugün de Asya tarafında kendisini gösterdi. Çin ve Japonya gibi iki önemli ekonominin pay senetlerinde görülen değer kayıpları ve Avrupa tarafının da açılışta tekrardan satıcılı görünüme bürünmesi güvenli liman algısı ile emtiaya talep getirdi. Öte taraftan; ABD Başkanı Donald Trump’ın, Çin ile yapılan ticaret müzakerelerine yönelik bir kez daha yaptığı olumsuz açıklamalara karşın Çin Yuanı’nda değer kazanımları olması da emtiadaki yükselişe katkı sağlıyor. Trump’ın: FED’in faiz artırım hızına yönelik eleştirilerini bugün de devam ettirmesinin yanı sıra, ABD tarafında takip ettiğimiz ekonomik verilerde kötü gerçekleşmeler görülmesinin etkisi ile Değerli Metal’de Ekim ayının en yüksek seviyeleri test edildi. Günün kalanında; küresel-lokal risk unsurları kaynaklı olarak tahvil ve pay piyasalarında yaşanabilecek hareketler yine dikkatle takip edilecek. Ayrıca Yuan ve Dolar Endeksi kaynaklı fiyatlamaları da izleyeceğiz.

Teknik olarak baktığımızda ise; şuan için 1210 seviyesine yakın fiyatlama görülmekte. Yukarı tarafta Ağustos başından bu yana üstünden kapanış görmediğimiz 1212 direnç seviyesi kritik olup, buranın aşılması halinde 1255 seviyeleri hedef haline gelebilir. Bu durumda takip edilebilecek ilk ara direnç seviyelerimiz 1216, 1218, 1220, 1224 ve 1226’da bulunmakta. 1212 seviyesinin bir kez daha geçilememesi ile oluşabilecek geri çekilmelerde ise 1205, 1202 ve 1196 destek noktaları izlenebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin