Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (11.07.2019)

FED Başkanı Jerome Powell’ın, Temsilciler Meclisi sunumundaki güvercin tondaki söylemleri sonrası dikkatle takip ettiğimiz enflasyon rakamları kafaları karıştırdı. Özellikle Powell’ın, zayıf enflasyon riskinin FED’in mevcut tahminlerinden daha kalıcı olabileceğine yönelik açıklamaları sonrası FED’in daha fazla güvercin olabileceğine yönelik beklentiler, özellikle Çekirdek TÜFE’de yaşanan keskin artış sonrası bir miktar da olsa azaldı. Ancak her ne kadar Çekirdek TÜFE artış yaşansa da manşet enflasyondaki zayıflık piyasanın ihtiyatlı davranmasına neden olmakta ve piyasadaki Dolar lehine hareketleri sınırlamakta. Bu konuda ise özellikle FED yetkililerinin ilerleyen günlerde yapacağı açıklamalar yön tayini açısından kritik olacaktır. Bugün ise Powell, dün yaptığı sunumu Senato tarafında tekrarlayacak ancak yapacağı sunumda farklı söylemlerde bulunması halinde Emtia’da tekrardan volatilite artabilir. Ayrıca bu akşam saatlerinde Quarles, Barkin ve Bostic gibi yerel FED başkanlarından gelecek açıklamalar da önemli olabilir.

Teknik olarak 1424 noktasından direnç ile karşılan Değerli Metal’de kısmi geri çekilmeler görmekteyiz. Satış yönlü işlemlerin devam etmesi durumunda 1412, 1408, 1400 ve 1395 destekleri takip edilebilir. Yukarı yönlü ataklar içinse öncelikli olarak 1424 noktası üzerinde kalıcılıklar görmemiz gerekebilir. Bu durumun sağlanması halinde ise ilk etapta 1427, 1430, 1433 ve 1438 direnç seviyeleri izlenebilir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin