Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (11.07.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

ABD ile Çin arasında başlayan ticaret savaşında ABD’den yeni bir atak geldi ve Eylül ayından itibaren gümrük tarifeleri uygulayacağı 200 milyar dolar tutarında Çin ürünü listesini belirledi. Beyaz Saray yaptığı açıklamada, gümrük tarifelerinin Çin’in adil olmayan ticaret uygulamalarına yanıt olduğunu bildirdi. ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer ise ABD’nin uygulamaya koyduğu ithalat tarifelerini Çin’in misillemede bulunmasının haklı bir tarafı olmadığını savundu. Buna karşılık Çin Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, ek ithalat tarifesinin Çin’e ve dünyanın geri kalanına olduğu kadar Amerika’nın kendi çıkarlarına da zarar verdiği kaydedilerek Çin-ABD ilişkileri için en doğru seçeneğin işbirliği olduğu ifade edildi. ABD’nin planlarının kabul edilemez olduğunu ve eylemlere yanıt verilmesi gerekli olduğu belirtilen açıklamada ayrıca ABD’nin tek taraflı kararlarını en kısa sürede DTÖ’ye şikâyet edecekleri ifade edilerek dünyayı serbest ticaret kurallarını savunmaya çağırdı. ABD’nin DTÖ elçisi ise Çin’in ticaret politikasına ilişkin sorunlara çare olacak araçlar sunmadığını, en iyi çözümün serbest piyasa odaklı politikalar olduğunu ve Çin’in bu rotaya girmesi gerektiğini vurguladı.

Teknik anlamda, gün içinde görülen aşağı yönlü hareketlerde 1250 seviyesinin altında kalıcılık halinde satıcılı seyir hız kazanabilir. Bu durumda 1247, 1243 ve 1239 seviyelerine kadar geri çekilmeler görülebilirken olası toparlanmalarda ise 1255, 1257, 1260 ve 1265 direnç seviyeleri gündeme gelebilir.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin