Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (10.10.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

Dün, ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin ile yapılacak müzakerelerin askıya alındığı açıklamasının yanı sıra FED’in faiz artırım hızına yönelik eleştirileri ile emtia tarafında sıkışma oluşmuştu. ABD tahvil faizlerinde Trump’ın açıklamaları ile görülen geri çekilmeler, Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Hassett’in aksi yöndeki açıklamaları ile toparlanma eğilimine girerken, Çin Yuanı kaynaklı fiyatlamalar da emtiada satıcılı seyre neden oldu. ABD’de açıklanan Eylül ayı Üretici Fiyat Endeksi(ÜFE); senelik bazda azalış gösterse de, gıda ve enerji fiyatlarının dahil edilmediği Çekirdek ÜFE ise öngörüleri karşılayarak yarınki TÜFE verileri için güçlenme umutlarını canlı tuttu. Günün kalanında; ticaret savaşları konusu başta olmak üzere önemli küresel gelişmeler yine takibimizde olacak. Ayrıca; Çin Yuanı, Dolar Endeksi ve ABD tahvil faizleri kaynaklı fiyatlamalar da Değerli Metal üzerinde etkili olabilir.

Teknik olarak baktığımızda ise; şuan için 1190 seviyesinin altında fiyatlama görmekteyiz. Geri çekilmelerin devamı halinde; yaklaşık 1,5 aydır altında kapanış görmediğimiz 1182 seviyesi kritik olacak. Zira, buranın kırılması halinde; Ağustos ayında test edilen 1160 seviyesi yeniden hedef haline gelebilir. Emtiada 1190 seviyesi üzerinde kalıcılık halinde görülebilecek alıcılı işlemlerde ise takip edilebilecek direnç seviyeleri; 1196 1202 ve 1207’de bulunmakta.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin