Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (10.09.2019)

ABD ve Çin heyetlerinin Ekim ayında yüz yüze görüşmelere başlayacak olması ve Anlaşmasız Brexit riskinin azalması ile Değerli Metal’de başlayan düzeltme hareketleri, dün akşam saatlerinde de; ABD Başkanı Donald Trump’ın, Çin ve İran Devlet Başkanları ile görüşmeler yapabileceğine dair söylemleri ve yine Britanya’da erken genel seçim oylamasının başarısızlıkla sonuçlanması üzerine devam etti. Keza, Çin’de sabah saatlerinde açıklanan enflasyon verileri içerisinde; Üretici Fiyat Endeksi’nin, son 3 yılın en düşük seviyelerine gelmesi de ülkeye dair resesyon endişelerini canlandırarak fiziki talep tarafında da daralma olabileceği beklentisi ile emtiada 1486 Dolar ile son 4 haftanın en düşük seviyenin test edilmesine yardımcı oldu.

Ancak, Çin’e yönelik bu “resesyon” endişeleri ve Huawei’nin ABD Yönetimi’ne dava açtığına yönelik haber akışlarının; borsalar üzerinde satış baskısına neden olması ile güvenli liman varlıklarına gelen talep Ons Altın’da da bir miktar toparlanmayı beraberinde getirdi. Günün kalanında da yine; küresel risk unsurlarına dair haber akışları ile bölgelerden gelecek ekonomik verilerin sonuçlarını dikkatle takip edeceğiz. FED ve ECB başta olmak üzere majör merkez bankalarının politika hamlelerine dair öngörüler de yine Sarı Metal üzerinde oynaklıklara neden olabilir.

Teknik olarak baktığımızda geri çekilmelerin devamında 1494 – 1490 destek bandını önemli görüyoruz. Aynı zamanda kısa vadeli yukarı yönlü kanalın kırılım teyit noktasına da denk gelen bu bandın altında yaşanacak kalıcılıklar geri çekilmeleri hızlandırabilir ve 1485, 1480, 1477 ve 1472 destek seviyeleri gündeme gelebilir. 1494- 1490 bandının üzerinde kalıcılık sağlaması ile birlikte yaşanacak toparlanma hareketlerinde ise 1503, 1507, 1512 ve 1518 direnç seviyelerini izleyebiliriz.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin