Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (09.08.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

Altın kritik 1210- 1206 bölgesinden destek alarak toparlanma içerisinde olduğunu görüyoruz. Özellikle bugün Çin tarafından takip ettiğimiz enflasyon rakamlarındaki olumlu görünüm Yuan varlıkları üzerinde pozitif etki yaratırken bir süredir aynı korelasyona sahip olan Değerli Metal üzerinde de alış yönlü işlemlere neden oldu. Bilindiği gibi Çin dünyanın en fazla altın tüketen ülkeleri arasında yer alıyor. Bu yüzden Çin’de yaşanacak herhangi bir sorun Altın talebi üzerinde direkt etkili olacaktır. Özellikle son zamanlarda ticaret savaşlarının Çin ekonomisi üzerinde büyük etki yarattığını düşünürsek bu konuya ilişkin gelecek haber akışları da takibimizde olmaya devam edecek.

Teknik olarak bakacak olursak yukarı yönlü atakların devamında 1217, 1220 ve 1224 direnç seviyeleri önemli olacaktır. Aşağı tarafta ise az öncede belirttiğimiz gibi 1210- 1206 bölgesini takip etmeye devam edeceğiz.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin