Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (08.11.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

ABD Ticaret Bakanlığı, Çin’den ithal edilen adi alaşımlı alüminyum sac ürünler için yüzde 96.3 ila 176.2 arası anti damping ve anti sübvansiyon vergisi koyacaklarını açıkladı. Ticaret Bakanı Wilbur Ross yaptığı açıklamada ABD piyasalarına dampingli ve sübvansiyonlu mallarının girişini sınırlandırmak için ABD kanunlarına göre her şeyi yapmaya devam edeceklerini söyledi. Üst düzey Çinli diplomat ise ABD ve Çin’in görüşmeler yoluyla gerilimi ticarete yönelik uygun bir çözüm arayışına girmesi gerektiğini kaydederken gün içinde kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, küresel ekonomik büyümenin 2019 ve 2020’de yüzde 2.9’un biraz altına inebileceğini, ABD ve Çin arasındaki ticaret ve jeopolitik sürtüşmelerin bir süre daha devam edeceğini rapor etti. Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump ABD ara seçimlerinin ardından basın toplantısında: “Çin, bir süper güç olarak yerimize geçebilir. Onların 2025 hakaretlerinden kurtuldum, bunun gerçekleşmeyeceğini söyledim. Çin ile bir anlaşma yapacağız. Xi ve Çin ile büyük bir ilişkim var.” şeklinde konuşurken gelecek yılın başlarında Kuzey Kore lideriyle görüşeceğini de dile getirdi. Bu akşamki Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) önceki toplantı açıklamalarında benimsenen şahin duruşunu koruması ve herhangi bir faiz değişikliğine gitmemesi bekleniyor.

Altın fiyatları, ABD’de ara seçimler sonrası hisse senetlerinin ralli yapmasının ardından düşüşünü beşinci güne taşıdı. Alçalan seyirde 1220, 1218, 1216 ve 1212 seviyelerine kadar geri çekilmeler yaşanabilirken alıcılı seyrin olması durumunda 1226, 1229, 1232 ve 1236 direnç seviyeleri test edilebilir.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin