Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (08.08.2019)

ABD-Çin ticaret savaşında sular durulmuyor.

Son olarak ABD’de Trump yönetimi, federal kurumların aralarında Huawei’nin de olduğu 5 Çinli şirketten telekomünikasyon ekipmanı almalarını yasakladı. Bunun dışında Trump yaptığı açıklamada, Çin ile ticarette yaşanan gerileme piyasaların verdiği reaksiyonun öngörülen bir durum olduğunu ve kendisinin ABD ekonomisinin gücüne güvenmeye devam ettiğini söyledi. Çin tarafında ise Dışişleri Bakanlığı’ndan Hua’nın yaptığı açıklamada Çin’in ABD’nin Çin şirketlerine adil olmayan şekilde davranmasına karşı olduğunu ve ticaret konularını politize etmeye son vermesi gerektiğini kaydetti. Bu arada ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, nükleer silahlardan arınma konusunda Kuzey Kore ile müzakerelerin önümüzdeki haftalarda yeniden başlayacağından umutlu olduğunu belirtti. Bilindiği üzere Kuzey Kore, yeniden füze denemelerine başlamıştı. Genel anlamda bakıldığında küresel piyasadaki risklerin fazla oluşu ve parasal gevşeme adına merkez bankalarındaki faiz indirimleri trendi ons altın varlıklarının yükselmesini beraberinde getirirken özellikle ABD-Çin ticaret savaşlarında iplerin kopma aşamasına gelmesi sert fiyatlamalara neden oldu. Çin Yuan’ı Dolar karşısında değer kaybına devam ederken ABD 10 yıllık tahvil faizleri ise dünkü dip seviyelerinden bir miktar toparlanma kaydetti.

Bugün değerli metaldeki yukarı ataklar yerini dinlenmeye bırakırken gelecek açıklamalara göre volatilite yeniden artabilir. Alıcılı seyirde 1501-1512-1518-1522 seviyelerine kadar yükselişler devam edebilirken aşağı yönlü harekelerde ise 1486-1479-1473-1467 destekleri ilk etapta karşımıza çıkabilir.

ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin