Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (07.12.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

ABD ve küresel tarafta dikkatle takip edilen ticaret savaşları konusunda; sabah saatlerinde Japonya’dan gelen haber her ne kadar tedirginliğe neden olsa da emtiada, FED’e yönelik zayıf projeksiyon beklentileri ile pozitif fiyatlamalar görüldü. Bu kapsamda piyasalar bugün ABD’den gelecek verilere odaklandı. İş İstatistikleri Bürosu tarafından açıklanan veriler genel anlamda beklentileri karşılamadı. Günün kalanında bu veriler ışığında FED’e yönelik beklentiler de borsalar, tahvil piyasası ve Dolar Endeksi üzerinden emtiaya da yansıyabilir. Ayrıca, küresel taraftan gelecek haber akışları da yine önemli olacak.

Teknik anlamda ise Değerli Metal’de; 1243 seviyesinin üzerinde fiyatlama görmekteyiz. Bu bölgenin üzerinde kalıcılık sağlanması halinde yükselen kanalın üst bandı hedef haline gelebilir. Diğer taraftan emtiada günün kalanında yeniden görülebilecek geri çekilmelerde ise; 1236, 1232 ve 1229 destek noktaları ilk etapta izlenebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin