Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (06.12.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

Sabah saatlerinde Çin’in, küresel çapta en büyük şirketlerinden “Huawei”nin CFO’sunun ABD’nin isteği üzerine Kanada’da tutuklandığının belirtilmesi ticaret savaşları endişelerini bir kez daha artırırken, Yuan üzerinden Ons Altın tarafında da satış baskısına neden oldu. Ancak, küresel risk iştahında görülen zayıflama ile borsalardan çıkan bazı fonlar Değerli Metal’de güvenli liman pozisyonu alırken, düşüşler sınırlandığı gibi toparlanma oluştu. Ayrıca, ABD tahvil faizlerinde görülen zayıflık da emtiadaki geri çekilmelere sınırlama getirmekte. Bu bağlamda önümüzdeki iki haftalık süreçte gelecek ABD verileri de FED ‘e yönelik sinyaller açısından kritik olacak. Günün devamında yine haber akışlarının takip edileceği emtia için teknik fiyatlamalar da ön plana çıkabilir.

Teknik anlamda baktığımızda; şuan için 6 Dolarlık sınırlı bir hareket görülmekte. Yukarı tarafta 1239 direnç seviyesi kritik olup, buranın kalıcılıkla geçilmesi halinde; 1243, 1247 ve 1250 direnç noktaları da takibe alınabilir. Aşağı tarafta ise 1229 destek noktasının kırılması halinde geri çekilmeler biraz ağırlık kazanabilir. Bu durumda takip edilebilecek destek seviyelerimiz 1226, 1224, 1222 ve 1220’de bulunmakta.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin