Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (06.06.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

ABD Başkanı Donald Trump, Çin’in Pekin ile Washington arasında bir ticaret savaşı olasılığından kaçınmak için yaptığı yılda 70 milyar dolar tutarında daha fazla Amerikan malı alma teklifini ticaret danışmanları ile değerlendirecek. Çin’in önerisi, tarımsal ürün ve enerji emtiaları ile bazı imalat mallarının alımının artırılmasını içeriyor. Öte yandan, ABD’de bir grup Cumhuriyetçi ve Demokrat senatör, Başkan Trump’ı ve önümüzdeki dönemde göreve gelecek ABD başkanlarını, ulusal güvenlik gerekçesi ile gümrük tarifeleri uygulamadan önce Kongre’den onay almaya zorlayacak bir yasa tasarısı sunmaya hazırlanıyorlar. Bunun dışında, Washington’un ABD’de üretilen parçaları kullanma yasağı nedeniyle faaliyetlerini büyük ölçüde durdurmak zorunda kalan Çinli telekom ekipmanı üreticisi ZTE, kaynakların verdiği bilgiye göre bu yasağın kaldırılması için ABD’li makamlarla prensipte anlaştı. Anlaşma ile ZTE’nin 1 milyar dolar ceza ödemesi ve ileride oluşabilecek ihlaller için de 400 milyon doları da bloke bir hesaba yatırması öngörülüyor. Piyasalarda artık FED’in gelecek haftaki toplantısı için geri sayıma geçildi.

FED politika yapıcıları, 12-13 Haziran’daki toplantıda faiz artırımına gidilmesini bekliyor. Teknik bazda, dünkü toparlanma çabasının bugün de devam ettiği gözlemlenmekte. Yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda 1302, 1305 ve 1309 dirençleri takip edilebilirken aşağı yönlü hareketlerde de 1295, 1289 ve 1285 destek seviyeleri karşımıza çıkmakta.
ALTIN’DA SON DURUM NE? YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin