Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (05.04.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

ABD ve Çin arasında bir süredir gündemi meşgul eden ek gümrük vergileri konusunda dün her iki ülke yetkililerinden yumuşama sinyalleri göze çarpmıştı. ABD Başkanı Donald Trump’ın Baş Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow ve Çin’in ABD Büyükelçisi Cui Tiankai’nin ılımlı açıklamaları Dolar endeksinde pozitif seyre neden olurken, değerli metalde ise satış baskısını beraberinde getirmekte. Diğer yandan ABD Başkanı Donald Trump’ın Amazon’a yönelik sert söylemleri sonrası, Beyaz Saray’dan; şirkete yönelik herhangi bir yaptırım uygulanmayacağını açıklanması da ABD borsalarındaki risk iştahına pozitif etki ederken, Ons Altın’daki satışları desteklemekte. Günün kalanında yine, ülkeden(ABD) gelebilecek önemli haber akışları fiyatlamalar açısından takip edilmeli.

Bugün ABD’de açıklanan ekonomik verilerden Devam Eden İşsizlik Maaşı Başvuruları oldukça iyi gelmesine rağmen, piyasaların odağında yarınki Tarım Dışı İstihdam ve Ortalama Saatlik Kazançlar dataları bulunmakta. Teknik olarak emtiaya bakacak olursak; geri çekilmelerin devamında 1326 altı kalıcılıkta 1322, 1316 ve 1313 destek noktaları takip edilebilir. 1326 üzerine görülebilecek tepki alımlarında ise izlenebilecek direnç noktaları 1329, 1333 ve 1337 seviyelerinde bulunmakta.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin