Altın Akşam Yorumları / IşıkFX – (01.08.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

Dün ABD’nin, Çin ile ticaret savaşlarını önlemek için yeniden görüşmek istediğine yönelik gelen haberler ile toparlanma içerisine giren Emtia’nın, bugün Başkan Trump yönetiminin, Pekin’e uygulanacak gümrük tarife oranlarını yüzde 10’dan yüzde 25’e çıkaracağı şeklinde çıkan haber ile tekrardan baskı altında kaldı. Ayrıca Çin tarafından da misilleme yapılacağına dair gelen haberlerde ticaret savaşlarının tekrardan alevlenebileceğine işaret etti. Son zamanlarda özellikle artan ticaret endişeleri ABD Hazine tahvillerinde güvenli liman algısı oluştururken Dolar varlıkları üzerinde de pozitif etki yaratıyor. Dünya’nın en büyük altın tüketen ülkelerden birisi olan Çin tarafında ise artan ticari gerilimler ekonomik göstergelerde daha fazla bozulma olacağına yönelik endişe oluştururken bir süredir Emtia ile aynı koreleye sahip olan Yuan (CNY) varlıklarında oluşan baskı Değerli Metal’i de dolaylı olarak baskı altında bırakıyor. Günün geri kalanında da yine ticaret savaşları ana gündem maddesi olarak takip edilmeye devam edilecek.

Diğer taraftan FED/FOMC toplantısından gelecek kararlarda volatiliteyi artırabileceğinden dikkatle takip edilmeli. Teknik olarak bakacak olursak aşağı tarafta 1210 ana desteği satış yönlü hareketlerin devamı için kritik şayet kırılması halinde 1195 destek seviyesi önemli hale gelebilir. 1210 öncesinde ise 1218 ve 1214 ara destekleri takip edilebilir. Yukarı tarafta ise ilk etapta 1232 direnci geçildiği takdirde 1240 ana direnci kritik olacak. Zira buranın geçilmesi halinde Değerli Metal’de bir müddet daha toparlanma hareketleri görülebilir.1232 öncesinde ise 1225 ve 1229 ara dirençleri izlenebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin