Altın Akşam Yorumları / Işık FX – (17.10.2019)

Brüksel’de başlayan AB Liderler Zirvesi’nden Brexit meselesine dair gelen açıklamalar küresel risk alma iştahı üzerinden Ons Altın fiyatları üzerinde de etkili olmakta. Bu bağlamda AB ve Britanya arasında bir Brexit Anlaşma metninin kabul gördüğüne dair açıklamalarla borsalarda oluşan iyimserlik güvenli liman varlıklarına satış getirirken, akabinde ise; iktidarın küçük ortağı DUP ve muhalefetteki İşçi Partisi ve SNP’nin Cumatesi günkü oylamada Anlaşma metnini desteklemeyeceğine dair gelen açıklamalar ile yukarı yönlü ataklar oluştu.

Genel anlamda 10 Dolarlık bir aralığa sıkışan emtiada, ABD’den gelen ekonomik veriler ise çoğunlukla beklentileri karşılayamadı. Ancak, son birkaç günde küresel risklerin daha fazla ön plana çıktığı piyasalarda verilerin fiyatlamaları da yine sınırlı kaldı. Bu bağlamda günün kalanında da, Ons Altın açısından yine; Brexit ve Ticaret Savaşları gibi küresel risk unsurlarına dair gelişmeleri dikkatle takip etmekte fayda olacaktır.

Teknik Seviyeler;
Dirençler: 1490, 1494, 1502, 1508, 1512
Destekler: 1485, 1482, 1477, 1475, 1470

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN