Altın Akşam Yorumları / Işık FX – (11.10.2019)

ABD Başkanı Donal Trump, Washington’da bulunan Çin Başbakan Yardımcısı Liu He liderliğindeki Çin heyeti ile ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ve ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer’in ilk günkü görüşmelerinin çok iyi gittiğini söyledi. Trump, Çin Başbakan Yardımcısı Liu He ile akşam saatlerinde bir araya gelecek. Beyaz Saray’dan bir yetkili de ABD ve Çin heyetleri arasında ticaret müzakerelerinin beklenenden daha iyi bir görüşme olduğunu belirtti. Bunun dışında FED kanadında Cleveland FED Başkanı Loretta Mester, ticaret ve yavaşlayan global ekonomiden kaynaklı cari risklere rağmen ABD ekonomisinin ciddi anlamda sıkıntılı bir dönemden, yavaşlamadan uzak durmasını büyük olasılık olduğunu savunarak, görünümde kayda değer değişiklik olmadan FED’in faizleri daha fazla düşürmemesi gerektiğini savundu.

Öte yandan bir diğer küresel belirsizlik haline gelen Brexit cephesinde de İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile İrlanda Başbakanı Leo Varadkar arasında yapılan görüşmelerin olumlu geçmesi sonrasında anlaşmalı Brexit ihtimalleri güçlenmiş durumda olduğunu belirtelim. Teknik olarak 50 günlük hareketli ortalaması olan 1488 üzerinde tutunmaya çalışan değerli metalde akşam saatlerinde Trump-Xi görüşmesi ve gelecek mesajlar önemli olacaktır. Ayrıca FOMC üyelerinin görüşleri ve CFTC haftalık altın pozisyonlarının durumu da takip edilecek.

Teknik seviyeler;
Destekler: 1488, 1494, 1497, 1512, 1518
Dirençler: 1482, 1477, 1473, 1467, 1460

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN