Altın Akşam Yorumları / Işık FX – (09.10.2019)

Yarın başlayacak ticaret görüşmeleri öncesi ABD’nin Çin için bazı yetkililere vize kısıtlaması getirmesi endişe yaratırken konuyla ilgili Çin Ticaret Bakanlığı, ABD’yi Çinli şirketlere yaptırımları kaldırmaya çağırdı ve kendi çıkarlarını güçlü şekilde korumak için gerekli her türlü tedbiri alacağı uyarısında bulundu. Ticaret Bakanlığı ayrıca ABD’yi Sincan konusunda sorumsuz açıklamalar yapmaktan kaçınması ve Çin’in iç işlerine karışmaması için de uyardı. FED kanadında ise Başkan Jerome Powell, global ekonomik riskler karşısında FED’in daha fazla faiz indirimine açık olduğuna işaret etti ve para piyasalarının düzgün şekilde çalışmasının sağlanması için FED’in elindeki varlık miktarının yeniden büyümesine izin verme zamanının geldiğini söyledi.

Minnepolis FED Başkanı Neel Kashkari ise ticaret savaşlarının sadece tarifeler yoluyla değil, işletmeleri ve hanehalklarını korkutarak harcamaların kısılmasın yol açarak da ekonomiyi yavaşlatabileceğini vurgularken ABD ekonomisine etkilerini tahmin etmek konusunda zor zamanlar yaşamakta olduğunu söyledi. Son olarak Chicago FED Başkanı Charles Evans da ABD ekonomisinin karşı karşıya olduğu potansiyel ters rüzgarlara karşı daha fazla sigorta sağlayacaksa ve enflasyonu yükseltecek ise FED’in bir faiz indirimi daha yapabileceğini söyledi. Veri akışında dün açıklanan olumsuz ABD ÜFE rakamı ardından gözler bugün açıklanacak FOMC toplantı tutanaklarında ve yarın gerçekleşecek enflasyon rakamında olacak. Haber akışında ise kuşkusuz ticaret görüşmelerinden gelecek mesajlar değerli metalde fiyatlama davranışlarında değişikliğe neden olabilirken ayrıca FOMC üyelerinin demeçleri de izlenecek.

Teknik seviyeler;
Dirençler: 1512, 1518, 1522, 1526, 1532
Destekler: 1502, 1498, 1492, 1487, 1480

VİOP’TA AVANTAJLI KOMİSYONLA İŞLEM YAP GRAM ALTIN HEDİYESİ KAZAN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin