Altın Akşam Yorumları / İntegral Yatırım – (24.05.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

ABD Doları, küresel piyasalarda ABD ve Çin arasındaki diyalogların iyimserliğinden ötürü gelişen ülke para birimlerinin yanı sıra emtialar karşısında da değer kazanmıştı. Fakat gelinen noktaya bakıldığında, sakin veri takvimi, olumlu siyasi gelişmeler derken ons altın dolar karşısındaki kayıplarını geçen haftaki kadar derinleştirmeyip aksine yukarı yönlü direnç bölgelerini de zorlamaya başlamış durumda. Takip ettiğimiz bazı gelişmeler ons altında güvenli liman algısının kırılmasına neden olsa da, doların gücünü kuvvetli bir hale getirebilmesi adına yeni nedenlere şu aşamada ihtiyaç var görünüyor. Özellikle de sabah saatlerinde ABD Ticaret Bakanlığı, araç ve otomobil parçaları ithalatının ulusal güvenliğe zarar verip vermediği konusunda Section 232 soruşturması başlatacağını bildirmesi dolar aleyhine bir gelişme olarak değerlendirildi. Gün içerisinde bu konu hakkında ticaret bakanından açıklamalar takip edilmesine karşın durumun netlik kazanması adına yeni bir gelişme şuan için yok. Bu nedenle günün geri kalanında veri takvimi sakin olmasına karşın olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta izlediğimiz yükselen trendini aşağı yönde kırma noktası olan 1286$ desteğinden kuvvet alarak yukarı yönde hamlesini 1295$ seviyesi üzerine taşımış durumda. Eski direnç yeni destek noktası olan bu seviye üzerinde güçlü bir şekilde kalması 1300$ ve üzeri seviyelerin konuşulmasına imkân tanıyabilir. Fakat temel argümanlar bu seyirleri çok desteklemedikçe dirençlerin geri dönüşlerde değerlendirilebileceğini unutmamakta fayda var. Böyle bir durumda 1295$ desteği ikinci bir alt destek noktası olarak 1286$ seviyesi hedeflenebilir.

Altın

Dirençler: 1300 / 1307 / 1312
Destekler: 1295 / 1291 / 1286

Gümüş

Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin