Altın Akşam Yorumları / İntegral Yatırım – (15.08.2017)

Ons Altın Akşam Teknik Yorumu

Jeopolitik gelişmelerin forex piyasalarında daha az konuşuluyor olması tansiyonun düşmesine yardımcı oluyor. Bu gelişmelerin etkisi ile yükselen ons altın bu kazançlarının bir kısmını geri vererek 1268$ seviyesine kadar geriledi. Gün içerisinde ABD kanadında aldığımız ağustos ayı perakende satışlar rakamı piyasa beklentilerinin üzerinde bir artış kaydetti. Verinin etkisi ile dolar kayıplarını toparlamaya devam etti. Dolar endeksi 94.15 seviyesine kadar yükseldi ve ABD tahvil faizlerinde ki görünümde alıcılı bir tablo izleniyor. Altının seyri açısından olası haber akışlarının takip edilmesinde fayda var.

Teknik Analiz: Yükselen kanal içerisindeki hareketinde kanalın alt çizgisine doğru bir seyir izleyen kıymetli metalde aşağı yönlü seyrin devam etmesi halinde 1262$ seviyesi destek görevi görüyor. Şayet bu seviyelerin altındaki seyir derinleşirse geri çekilmeler 1257$ – 1250$ destek alanına doğru devam edebilir. Buna karşın yukarı yönlü hareketlerde ise kısa vadede 1272$ seviyesi ilk etapta direnç noktası olarak izlenebilir. Fakat temel olarak altında yukarı yönlü hareket desteklenmediği müddetçe ons altın direnç noktalarını dönüşler için değerlendirebilir.

Direnç: 1272 – 1280 / 1288 / 1295

Destek: 1262 / 1257 / 1250

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin