Altın Akşam Yorumları / İntegral Yatırım – (07.06.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

Ons altın haftanın dördüncü işlem günündeki seyrinde de 1280$ – 1307$ bant aralığında dalgalandığı görülüyor. Ons altın üzerinde etki edebilecek önemli bir veri gündeminin yer almıyor olması kıymetli metalin bu aralığı korumasına yardımcı oluyor. Günün geri kalanında önemli data beklenmiyor. Yarın ki takvimde oldukça sakin olacak. Fakat yarın iki gün sürecek olan G7 zirvesinin başlaması bekleniyor. ABD Başkanın D.Trump’ın yanı sıra Almanya, Japonya, İngiltere, Kanada, Fransa ve İtalya’nın katılımı ile gerçekleşecek zirvede gündemde ticaret ilişkileri olacak. Özellikle de gümrük tarifelerine dair gelişmelerin müzakere edilmesi beklenen bu zirve için Almanya Başbakanı A.Merkel, zorlu müzakerelerin olacağını belirtti. Normal şartlar altında sakin bir şekilde tamamlayacağımız haftayı G7 zirvesinden gelecek mesajların görüntüsü bozabilir. Bu nedenle yarınki açıklamaların yakından takip edilmesinde fayda var. Bu zirve için, doğrudan bir para birimi üzerine şu etki yaratır yorumunu yapmaktan ziyade çekişmeli geçecek görüşmeler ve ticaret savaşları endişesi ons altında güvenli limanların yeniden devreye girmesine neden olabilir. Bu nedenle kısa süredir yataylaşan fiyat hareketi izleyen ons altının yeni oluşacak bir senaryoyu fiyatlamak isteyebileceğini belirtebiliriz.

Teknik Analiz: Ons altın gün içerisinde 1300$ üzerine doğru hamle yapmasına karşın, bu seviyenin üzerinde güçlü bir görünüm izlemiyor. Yeniden bu seviyenin altına doğru uzayan ons altında 1300$ üzerindeki kalıcı seyirlerin 1307$ direncinin test edilmesi adına önem arz ediyor. Aşağıda ise 1295$ ara destek noktasının yanında 1290$ ana destek noktası hedeflenebilir. Teknik göstergeler net bir yön için sinyal vermiyor ve bu durum şu anki izlediğimiz yatay bant aralığını da açıklar nitelikte.

Altın

Dirençler: 1300 / 1307 / 1312
Destekler: 1295 / 1290 / 1286

Gümüş

Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin