Altın Akşam Yorumları / İntegral Yatırım – (04.05.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

Ons altın haftanın son işlem gününde 1308$ – 1315$ aralığında bir fiyat hareketi izliyor. Dolar küresel piyasalarda güçlü bir görünüm izlemesine karşın, bu durum ons altında aşağı yönlü hareketinin önemli destek seviyeleri altındaki seyrinde etkili olabilmiş değil. Dolar, risklerin azalması ile kayıplarını toparlarken, kazançlarını daha da çok artırması adına yeni nedenlere ihtiyaç olduğunu belirtmekte fayda var. Bunun yanı sıra dün ABD’den bir kısım heyetin Çin’e yapılan ziyaretini piyasalar tedirginlikle karşılamış görünüyor. Ticari ilişkilerin yanı sıra gümrük vergisi tarifesine kadar görüşülecek olan bu iki günlük ziyarette olası gelişmeler piyasaların takibinde olacak. Henüz endişe yaratan bir durum sayılmamakla birlikte, risk algısını yaratacak yeni bir gündem ons altındaki kayıpların toparlanmasını sağlayabilir. Bugün ise veri takviminde ABD cephesinde nisan ayına ait tarım dışı istihdam verisi ön planda oldu. Verinin işsizlik kanadındaki düşüşü iyimser bir görünüm çizse de hem istihdam tarafındaki artış hem de kazançlardaki görünüm veriyi olumlu kılmadı. Bu nedenle veri sonrasında dolar üzerindeki hareket sınırlı kaldı. Günün geri kalanında önemli bir veri akışı yer almamakla birlikte olası gelişmelere karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta kısa vadeli yatay trendin alt bandı olan 1307$ seviyesinin üzerinde şekilleniyor. Bu seviyenin üzerinde kalması kıymetli metalin kısa vadede 1312$ direncine doğru hamle yapmasını sağlasa da bu tepkilerin güçlü bir şekilde oluştuğunu söylemek zor. Bunun yanı sıra ons altın için 1307$ desteğinin kırılması satışların hız kazanmasına neden olabilir. Bunun için bu destek seviyesi altındaki seyirlerin kalıcılığı önem arz ediyor.

Altın
Dirençler: 1312 / 1321 / 1327
Destekler: 1307 / 1300 / 1295
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin