‘Alışılmamış başarılar’ ülkesi Türkiye

Bu sabahtan itibaren, başta ekonomi, pek çok alanda 2. ve 3. nesil reformlara tümüyle odaklanacağımız yeni bir döneme başlıyoruz. Türkiye’nin ilkesi, düsturu, bugünün modern tabiriyle ‘motto’su, ‘her zorluğa meydan okuma becerisi’ ile, ‘alışılmamış başarı kabiliyeti’ ile tanımlanabilir. ‘Alışılmış’ başarı, bir başarının gerçekleşmesi adına gerekli olarak parametrelerin, koşulların bir araya gelmesi halinde oluşacak sonucun tahmin edilebileceği, öngörülebileceği bir süreci tamamlar. Türkiye’nin sadece bin yıllık tarihine göz atsak, en önemli meziyetimizin, kabiliyetimizin ‘alışmamış’ başarılara imza atmak olduğunu rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Bunun anlamı, görünür parametreler ve koşullar altında, Türkiye’nin o konuda, o alanda ‘başarıdan’ çok, bir ‘başarısızlıkla’ karşılaşma olasılığının yüksek olduğuna işaret etmektedir.

İşte, tam bu noktada, Türkiye’nin, biz Türklerin ‘görünmeyen’ meziyetleri, azmi, kabiliyeti devreye girer ve görünen parametrelerle gerçekleşmesi mümkün gözükmeyen, ‘alışılmamış’ bir başarımız daha tarihe mal olur. Bunu, Malazgirt Zaferi’nde de, İstanbul’un Fethi’nde de, Çanakkale Zaferi’nde de, Kurtuluş Savaşı’nda da, Kıbrıs Harekatı’nda da, 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişiminin darmadağın edildiği o emsalsiz gecede de, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarında da görebilirsiziniz.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin