Alarko Holding Hisse Yorumu / Oyak Yatırım – (26.08.2016)

Alarko Holding Hisse Yorumu

Yükseliş Potansiyeli: %45

Hisseyi neden beğeniyoruz?

Yatırımların devreye girmesi, yeni projelerin başlaması ve potansiyel yeni işler şirketin finansallarını önümüzdeki önemde olumlu etkileyebilir. Şiketin 76MW’lık Karakuz HES’i gecikmeler sonrasında 2016 ilk çeyrekte devreye girerken özellikle sorun yaşayan enerji üretim segmenti karlılığını olumlu etkilemeye başladı. Bunun yanında taahhüt segmentinde Mahmutbey metro önümüzdeki çeyreklerden itibaren finansallara olumlu yansıması beklenebilir. Şirketin Cengiz İnşaat ile birlikte yaptığı 1320MW’lık Karabiga ithal kömür elektrik santrali yatırımı ise devam ederken 2018 yılında devreye alınması planlanıyor.

Potansiyel Katalistler

Çeyreksel finansal sonuçlar ve potansiyel yeni projeler şirketin performansını olumlu etkileyebilir. Yapılabilecek varlık alış/satışları diğer katalistler olabilir.

Aşağı/Yukarı Yönlü Riskler

Karabiga yatırımıyla ilgili gelişmeler ve taahhüt segmentinde yeni iş potansiyeli veya projelerde yaşanabilecek sorunlar ileriye dönük risklerdendir. Ayrıca şirketin enerji segmentndeki borçluluğun artması bu segmentin karlılığını olumsuz etkileyebilir.

Değerleme

Şirket NAD’sine %46 iskonto ile işlem görürken önümüzdeki dönemde yatırımların tamamlanmasıyla bu iskontonun azalması beklenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN