Alarko Holding Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (03.01.2014)

Alarko Holding Hisse Yorumu

Potansiyel: %35 ÖNERİ: AL

• Şirket’in 9 aylık dönemde cirosu, bir önceki yılın aynı dönemine göre %140, FAVÖK’ü ise %215 büyümüştür. Bu büyümede Taahhüt grubunun gelirlerinin yaklaşık 525 milyon TL (yıllık %268) artmış olması etkili olmuştur.

• Şirket’in iştiraki Alsim Alarko’nun, Kazakistan projelerinden Aktogay projesindeki işin durdurulması ve mutabakatla tasfiyesi önerilmiş olup, Bozshakol Bakır tesisinin elektromekanik işlerinin kapsam dışına çıkarılması konusunda mutabakat sağlanmıştır. Bozshakol’da rakamlandırma işlemi devam etmektedir.

• 538 milyon dolarlık Aktogay projesi, Alsim’in 1.2 milyar dolarlık birikmiş iş stoku içerisinde %45 paya sahiptir. Grup Şirket’inin önemli ölçüde projesinin tasfiyesi, 17 Aralık’ta konuyla ilgili yapılan açıklamanın ardından hissede %26’lık düşüş şeklinde fiyatlanmıştır. Haber sonrası Şirket’in piyasa değeri yaklaşık 217 mn $ düşüş göstermiştir.

• Bu son düşüşle birlikte alım için uygun noktalara geldiğini düşündüğümüz ALARK hissesi için hedef fiyatımız 6.30 TL olup %35 yükseliş potansiyeli bulunmaktadır.

Gedik Yatırım 2014 Ocak Aylık Bülteni

Raporun tamamı için tıklayın.

Gedik Yatırım Araştırma

Tüm Alarko Holding hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir