Akşam EUR/USD Paritesi Yorumları / Kapital FX – (19.06.2020)

EUR/USD, 1,1170 bölgesine doğru gerilemesinin ardından 1,1200 bölgesine doğru yükseldi

EUR/USD paritesi 1.1170 bölgesindeki dip seviyelerine gerilemesinin ardından 1.1200 bölgesine doğru yükseldi. Euro, Haziran ortasından çizilen alçalan trend kanalı içerisinde kalayı sürdürdü. Credit Suisse analistleri, aşağı yönlü düzeltme hareketinin devamı üzerine uyardı.

Euro, ABD seansı sırasında keskin bir düşüş kaydetti ve 1,1250 bölgesinden 1,1170 bölgesindeki üç haftanın en düşük seviyelerine doğru geri çekildi ve ardından 1,1200 bölgesine geri döndü. Saatlik grafikler, paritenin 1,1440 seviyesindeki Haziran ortası zirvelerinden açık bir alçalan trend kanalı içerisinde işlem gördüğünü gösteriyor.Euro, AB anlaşmasına dair umutlarla destekliAvrupalı liderlerin koronavirüs salgınından etkilenen ülkeler ve Euro’ya güveni arttıran sektörleri desteklemek için 750 milyar Euro’luk yardım fonu üzerine tartışmalarının sonucuna dair baştaki iyimserlik, paritenin Perşembe gününde kaydettiği kazançlarının bir kısmını toparlanmasına izin verdi.

Ancak piyasa en azından Temmuz ayına kadar bir anlaşma olasılığına dair umutlarını azaltmasıyla paritenin yukarı yönlü momentumunun hızını kesti.Ayrıca ABD ve Çin’deki koronavirüs sayılarındaki artışın sürmesi ve Hindistan ile Çin arasındaki gerilimler ABD Dolarına destek sağlamayı sürdürüyor. ABD Doları, Mayıs ortasından beri en iyi haftalık performansını kaydetme yolunda kalmayı sürdürüyor.

EUR/USD: Parite, 1.1160 seviyesinin altında 1.1122 seviyesine doğru gerileyebilir – Credit SuisseCredit Suisse analistleri, paritenin baskı altında kalmaya devam ettiğini düşünüyor ve aşağı yönlü düzeltme hareketinin devamı üzerine uyarıda bulunuyor. 1.1185/84, 1.1160/54 bölgesi ve 1.1122 seviyesindeki Mart ayındaki yükselişinin %38,2 geri izlemesi parite için destek oluşturabilir. Zayıflık devam ederse, %50 Fibo geri izlemesi ve yükselen 200-günlük ortalama seviyelerinde destek bulabilir.

Kaynak: Kapital FX Forex Analizleri

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN