Akşam Altın Yorumları / Forex Koçu – (25.05.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

Altın fiyatlarına baktığımızda ise gün içerisinde dalgalı bir seyir izlendiği görülüyor. Geçtiğimiz günlerde doların güçlü seyri ile aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiren ons altın dün Donald Trump ve Kim Jong Un arasında gerçekleşmesi beklenen toplantının iptal edilmesi ile birlikte oluşan jeopolitik risklerle yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirmişti. Fakat gün içerisinde bu konu ile ilgili tekrar bir haber akışı piyasalara düştü. Donald Trump’ın iptal ettiği bu görüşme ardından Kuzey Kore ‘ABD ile görüşmelere hala açığız’ açıklaması yaptı ve bu ılımlı açıklama gerilimi bir nebze azalttı. Bu ılımlı hareket ardından ABD Başkanı Donald Trump sık sık kullandığı tiwitter üzerinden açıklamalarda bulundu ve bu ılımlı adımın oldukça iyi bir haber olduğunu, refah ve barışın sürmesini umduğunu belirtti. Atılan bu adımlar şimdilik jeopolitik risklerin tırmanmasını bir nebze azalttı diyebiliriz.

An itibari ile 1303 seviyelerinde fiyatlanan XAUUSD’yi teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 1307.74 – 1309.72 – 1315.10 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlenmelerde ise sırasıyla 1301.23 – 1295.85 ve 1287.36 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin