Akşam Altın Yorumları/ AHL Forex – (16.04.2018)

Ons Altın Akşam Yorumları

Haftanın ilk işlem gününde, dolar ve dolar endeksinde yaşanan değer kayıplarının etkisi ile birlikte ons altında yukarı yönlü hareketlerin ivme kazandığı görüldü. Gün içerisinde, ABD’de açıklanan verilerin karmaşık bir tablo çizmesi dolar kanadında değer kayıplarının yaşanmasına neden olduğu görülüyor. Diğer taraftan, Suriye ve Rusya’ya yönelik devam eden haber akışlarının jeopolitik riskleri gündemde tutmaya devam ettiği görülürken küresel piyasalarda güvenli liman olma özelliği ile ön plana çıkan ons altının dolara karşı güçlü duruşunu desteklemeye devam ettiği gözüküyor. Günün geri kalanında, bazı FOMC komite üyelerinin yapacakları açıklamalar dolar fiyatlamaları açısından etkili olabilir.

Teknik olarak bakıldığında, ons altının psikolojik seviyesi olan 1340 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Yükselişlerin devamında 1357 ve 1364 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, geri çekilmelerde ise 1336 ve 1332 destek seviyeleri olarak izlenebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin