Akbank 2017 / 12 Aylık Bilanço Analizi / Vakıf Yatırım – (01.02.2018)

Akbank 2017 / 4. Çeyrek Bilanço Analizi

Akbank (Akbank) 4Ç17 Finansal Sonuçları: Güçlü büyüme performansı (=)

Akbank 4Ç17 için hem bizim hem de Research Turkey konsensüs tahminlerine paralel 1,52 mlr TL net kar açıkladı. Bu rakam bir önceki çeyreğe göre %2, yıllık bazda ise %32 yükselişe işaret etmektedir.

Banka 4Ç’de güçlü kredi ve mevduat büyümesi elde ederken, net karlılığa etkisi olmamakla birlikte 500 mn TL genel karşılık provizyonunu serbest karşılığa çevirdi.
Piyasa beklentilerinin paralel gelen 4Ç sonuçlarının hisse üzerine etkisini nötr olarak değerlendiriyoruz. Son 1 aylık dönemde Akbank hisselerinin BIST-100 endeksine göre %7,0 daha iyi performans sergilediği görülmektedir. Akbank için hedef fiyatımızı 10,42 TL, kısa vadeli önerimizi “Endeks Üzeri Getiri” olarak korurken, son zamanlardaki hisse performansını göz önünde bulundurarak Uzun Vadede ise önerimizi “AL”dan “TUT” olarak revize ediyoruz.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin