Afyon Çimento Şirket Haberleri – (13.02.2012)

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şöyle:

Şirketimize Şirketimiz’in çoğunluk hissedarı ve Ciments Français’nin 100% iştiraki olan PARCIB S.A.S. tarafıdan bildirildiği üzere:

Ciments Francais’in, Afyon Çimento Sanayii Turk A.Ş.’deki (“Afyon”) hissedarlığının tamamının satışı için Ciments Francais tarafından başlatıldığı duyurulmuş olan satış işlemi sonucunda, Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.S. (“ÇİMSA”) ve Ciments Français ile Ciments Français’nin tamamına sahip olduğu iştiraki PARCIB S.A.S arasında, Afyon’un sermayesinin %51’ini temsil eden ve toplam 1,530,000 TL nominal değerde hisselerin satışı için 15 Şubat 2012 tarihinde bir hisse alım sözleşmesi imzalanmıştır.

Kararlaştırılan alış fiyatı 57,530,000 TL’dir.

Satışa konu hisselerin ÇİMSA’ya devri ve alış fiyatının ödenmesi, Rekabet Kurulu’nun izninin alınmasından ve hisse alım sözleşmesinde öngörülen başka diğer işlemlerin yerine getirilmesinden sonra kapanışı takiben gerçekleştirilecektir. Alış Fiyatı, hisse alım sözleşmesi hükümleri çerçevesinde, kapanış öncesi ve sonrası düzeltmelere tabi olacaktır.

Bu sözleşmenin kapanışı itibariyle, ve Set Grubu’nun 2011’deki satışından sonra, Italcementi Grubu Türk çimento pazarında artık aktif bir üretici olmayacaktır.

KAP’taki ilgili haberin detayı için: www.kap.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.