ABD’de demokrasi şöleni kutlanıyor

Yüksek hızdan nefret ederim, başım döner, midem bulanır. Çok iyi hatırlıyorum, 11 yaşında ilk kez amcamın otomobiline bindiğimde (o zaman arabaya otomobil derdik, amcaya o zaman da amca derdik) daha 3cü viteste burnum kanamıştı. Bu sabah da öyle bir hisle uyandım ve hemen yazmaya başladım. Eğer bir devlet bir haftada “Ekonomik İstiklal Savaşı’ndan” “Acı Reçete”’ye dönüyorsa, ben bunu takip edemem, Abi. Ama acı reçete cümle içinde hiç bir zaman tek başına kullanılmaz. Yanında muhkakkak “IMF” tümleci da geçer. Eskiden tümleçe zarf denirdi galiba, bilmiyorum, ben Edebiyat mezunuyum.

Zaten ben 2012’den bu yana her yolla acı reçeteyi aldım. Oral yolla, enjeksiyon, kolonyalı göz damlası, bol karabiberli burun spreyi, asitli kulak tıkacı. Geriye bir bol Arap sabunlu lavman kaldı, onu da bu kış yaparlar, tedavim biter.

Acı reçeteye şerbetli olduğum için daha önemli konularda yazmak istedim. ABD’de kutlanan demokrasi şöleninden bahsetmek istiyorum size. Çünkü nasıl “acı reçetenin” hangi yolla size zerkedileceğini anlamayıp hala etrafta “Üst Akıl bize operasyon çekti” diye mal mal dolaşıyorsanız, ABD’yi hiç anlamıyorsunuz. Son günlerde “Biden Erdoğan’la nasıl başa çıkacak?” ve “Trump Savunma Bakanı’nı görevden aldı, darbe geliyor” türü başlıkları okuya okuya gülmekten mesanem gevşedi.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN