ABD Verileri Raporu / Döviz Destek by A1 Capital – (31.07.2013)

ABD’den Güzel Sürprizler!

ABD ekonomisi kritik Fed faiz kararı öncesi güzel sinyaller üretiyor. Bugün 15.15’te açıklanan ADP özel sektör istihdam artışı verisi 200 bin açıklanarak 180 bin olan beklentiyi geçerken aynı zamanda geçtiğimiz ayın verisine de yukarı revize geldi.

Büyüme verisi de benzer bir sürpriz yaptı. %1’in altına düşmesi beklenen 2. çeyrek büyümesi %1.7 açıklanarak piyasayı şaşırttı. Tabii ki bu noktada 1. çeyrek verisinin de %2.5’ten %1.8’e revize edildiğini belirtelim.

Büyüme verisinde kişisel tüketim kısmının %1.6 beklentiyi geçerek %1.8 açıklanması da bir başka olumlu nokta çünkü piyasada bu alana ilişkin endişeler hiç de az değildi.

Sonuç olarak ABD ekonomisi iyi sinyaller verdi bugün ve doğal olarak piyasada Dolar rallisi yaşandı. AUDUSD 0.90’ın altına inerek son 3 yılın en düşük seviyesine geriledi, Altın ise bu haftaki dar bandının aşağı kısımlarına yaklaştı.

ALTIN Ne Zaman Alınıp Ne Zaman Satılmalı? Canlı Yayın Programımız Sizlerle

TÜM ALTIN YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir