ABD Borsalarında Bugün – (28.11.2014)

Standard & Poor’s 500 Endeksi, OPEC’in üretimi sabit bırakma kararının ardından, enerji şirketlerinde yaşanan düşüşün ve perkande şirketlerindeki yükselişe ağır gelmesi ile geriledi.

Exxon Mobil ve Chevron, Standard & Poor’s 500 Endeksi’ndeki petrol ve doğal gaz şirketlerindeki düşüşe öncülük etmelerinin ardından, yüzde 4.2’den fazla değer kaybettiler. American Airlines ve Delta Air Lines, düşük petrol fiyatlarının sağlayacağı faydanın yarattığı iyimserlik ile yüzde 5.5 kadar yükseldiler. Wal-Mart ve United Parcel Service, Kara Cuma’da yaşanan artış sayesinde, yüzde 2.8’den fazla değer kazandılar.

S&P 500 yüzde 0.3 değer kaybederek, günü 2,067.61 puandan tamamladı. Dow Jones endeksi yatay seyrederek 17,829.91 puandan kapandı. Nasdaq 100 Endeksi yüzde 1.5 değer kaybetti. ABD gösterge endeksleri dünkü Şükran Günü tatilinin ardından bugün de erken kapanış yaptı.

S&P 500 26 Kasım’da rekor seviyeden kapanış yaptı ve ikinci aylık kazancını elde etti. Endeks, ABD ekonomisinin iyice toparlandığını gösteren verilerin ardından geçen ay gördüğü en düşük seviyeden bu yana yüzde 11 yükseldi.

(20:16’da güncellendi)

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir