ABD Borsalarında Bugün – (23.04.2015)

ABD hisseleri, güçlü doların Procter & Gamble Co. ve 3M Co. gibi şirketlerin satışlarını olumsuz etkilemesi ile geriliyor. ABD hisseleri, Çarşamba günü rekor seviyeye doğru yükseliş göstermişti.

Procter & Gamble ve 3M, yurtdışı satışlarının dolardaki yükseliş ile dalgalanmasının ardından yüzde 2’den falza değer kaybetti. Texas Instruments Inc. yüzde 7.2 gerilerken, Qualcomm Inc. yüzde 2.5 düşüş gösterdi. Her iki şirket de analist beklentilerinin altında kalan çeyrek dönemlik satış ve kar tahminleri açıkladılar. Caterpillar Inc., 2015 tahmininin analist beklentilerini aşması ile yüzde 2.7 prim yaptı. EBay Inc. karının beklentileri aşmasının ardından yüzde 5.2 ralli yaptı.

Standard & Poor’s 500 Endeksi, yüzde 0.2 gerileyerek New York saati ile 09:31’de 2,103.71 puana geldi. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 0.3 geriledi.

Londra’daki Hampstead Capital LLP fon yöneticilerinden Lex Van Dan, “Temel gelirler hayal kırıklığı yaratıyor. Güçlü dolar gelirlere destek sağlamıyor. Dünyanın geri kalanı likidite sağlamak için elinden geline yapıyor. Ancak tüketici talebi zayıf. Hisse senedi piyasası yatırım alternatiflerinin eksikliğini yansıtıyor” dedi.

Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir