ABD Borsalarında Bugün – (17.04.2015)

ABD hisse senetleri, Çin’de denetçilerin marj işlemlerindeki kuralları değiştirmesi sonrası vadelilerin sert kayıp yaşaması ve düşük gelen finansallar ile güne sert düşüşle başladı.

Standard & Poor’s 500 Endeksi yüzde 0.6 gerileyerek, New York saati ile 09:32’de 2,092.70 oldu. Endeks dün rekor seviyeye yüzde 0.3 yaklaşmıştı.

Çin’deki vadeli hisse senetleri, denetçilerin hisse almak amacıyla kullanılan gölge finansmana karşı önlem alması ve açığa satılan hisselerin sayısını artırması sonucu, yüzde 2’den fazla geriledi.

ABD’de gıda ve akaryakıt hariç enflasyon Mart’ta yüzde 0.2 artış göstererek, fiyatların toparlandığına işaret etti. ABD Çalışma Bakanlığı’nın açıkladığı veriye göre, çekirdek TÜFE’de görülen artış; kira, sağlık, giyim ve 2. el araba fiyatlarında geniş çaplı bir yükselişi ortaya koydu. Bu artış Bloomberg anketindeki tahmin medyanı ile aynı düzeyde gerçekleşti. Gıda ve enerjinin de dahil olduğu endeks de yüzde 0.2 arttı.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir