ABD Borsalarında Bugün – (13.02.2015)

ABD hisse senetleri, Avrupa ekonomisinin beklenenden fazla büyümesi ve Yunanistan ile borç konusunda anlaşma sağlanacağına ilişkin iyimserliğin artması sonucu, yükselerek, Standard & Poor’s 500 Endeksi’ni rekor seviyeye taşıdı.

S&P 500 yüzde 0.1 yükselerek New York saati ile 09:38’de 2,090.57 oldu ve kapanış seviyesine göre rekor kırdı. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 0.3 yükselişle 15 yılın zirvesine çıktı.

Massachusetts’teki Miller Tabak hisse senedi stratejisti Matt Maley “Yatırımcıların özgüveni endişelerin piyasalarda etkili olmaması sayesinde artıyor. İnsanlar Yunanistan’ın sistematik açıdan sorun teşkil etmediğini fark etmeye başladı. Petrolde de toparlanma var” diye konuştu.

Almanya ekonomisi geçtiğimiz yılın sonunda hız kazandı. Almanya’nın gayrisafi yurtiçi hasılası dördüncü çeyrekte yüzde 0.7 yükseldi. Bir önceki çeyrek dönemde yüzde 0.1’lik bir büyüme kaydedilmişti. Bloomberg anketine katılan ekonomistler yüzde 0.3’lük bir büyüme bekliyordu.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir