ABD Borsalarında Bugün – (13.01.2015)

ABD hisse senedi piyasasında volatilite yükseldi. Dow Jones Industrial Average Endeksi hem 282 puanlık ralliyi hem de 143 puanlık düşüşü sildi ve ardından işlemlerin son dakikalarında tekrar gerileyerek kapanış yaptı.

ABD hisseleri, petrol fiyatlarının 5 yılın en düşüğüne yakın seviyede dalgalanması ve bakırın değer kaybetmesi ile birlikte kazanç ve kayıplar arasında dalgalı bir seyir izledi. Konut inşaatı yapan şirketlerin bulunduğu S&P endeksi, KB Home’un 22 yılın en sert düşüşünü kaydetmesi ile geriledi. KB Home ilk çeyrek karının analist beklentilerinin altında kalacağı açıklamasında bulundu. ABD’deki en büyük mortgage servisi sağlayıcılarından olan Ocwen Financial Corp., bir gazetenin Kaliforniya’nın şirketin lisansını askıya alma arayışında olduğunu belirtmesinin ardından tarihinin en büyük düşüşünü gösterdi. Freeport-McMoRan Inc. ve Newmont Mining Corp., yüzde 3.9 ‘ten fazla geriledi.

Standard & Poor’s 500 Endeksi, yüzde 0.3 düşerek New York saati ile 16:00’da 2,023.03 puan ile günü tamamladı ve düşüşü 3. güne taşıdı. Endeks erken saatlerde yüzde 1.4 yükseldi ve ardından yüzde 1 geriledi. Dow Jones, 27.16 puan veya yüzde 0.2 düşüş ile 17,613.68 puana geldi. Küçük ölçekli şirketlerin bulunduğu Russell 2000 Endeksi yüzde 0.1 geriledi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir