ABD Borsalarında Bugün – (12.12.2014)

ABD’de ekonominin güçlenme sinyalleri vermesi, hisseler açısından petroldeki düşüşün etkisine karşı bir kalkan görevi göremedi. Dow Jones endeksi 2011 yılından bu yana en kötü haftalık performansı kaydederken, fon yöneticileri müşterilerle aralarında sıkıntılar olduğunu dile getiriyor.

Geçtiğimiz hafta hisse piyasalarından 1.2 trilyon doların üzerinde çıkış yaşanırken, petrol fiyatları varil başına 58 doların altına geriledi ve küresel ekonominin gücüne yönelik endişeleri artırdı.

Dow Jones bu hafta 677.96 puan, yani yüzde 3.8 gerileyerek 17,280.83 puan oldu. Standard & Poor’s 500 Endeksi ise yüzde 3.5 düşüşle 2,002.33 puana geldi.

MSCI Dünya Endeksi geçtiğimiz hafta yüzde 3.8 kayıpla 2012’den bu yana en dik haftalık düşüşü kaydetti. Yunanistan hisseleri 1987’den beri en sert kayıpları yaşayarak, Avrupa hisselerinin de üç yıldan uzun bir sürenin en kötü haftasını geçirmesine sebep oldu. Geçtiğimiz hafta ayrıca Kanada hisseleri yüzde 5.1 gerilerken, Brezilya’da hisseler Eylül ayı zirvesinden bu yana kayıpları yüzde 20’nin üzerine taşıyarak ayı piyasasına girdi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir