ABD Borsalarında Bugün – (07.01.2015)

Standard & Poor’s 500 Endeksi, Merkez Bankası Fed’in toplantı tutanaklarının yatırımcının faiz artışı için zamanlama beklentisini fazla değiştirmemesi üzerine 3 haftanın en büyük kazancını artırıyor.

S&P 500 Endeksi yüzde 1.1 yükselerek New York saati ile 14:17’de 2,024.04 oldu. Endeks son 5 günde yüzde 4.2 geriledi. Dow Jones endeksi 187.71 puan artışla 17,555.35 seviyesine geldi.

Fed Aralık’ta düzenlenen Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) tutanaklarını yayımladı. Tutanaklarda Fed yetkililerinin çoğunluğunun Nisan’dan önce faiz artışı beklemediği ortaya çıkarken, bazı politika yapıcıların enflasyonun çok düşük kalabileceği yönündeki endişelerini dile getirdi.

Tutanaklarda “Katılımcıların çoğu ‘sabırlı’ ifadesinin faiz artışının en az iki toplantıda daha gelmeyeceği şeklinde yorumları” denildi. Tutanaklar, Fed Başkanı Janet Yellen’ın FOMC sonrası yaptığı konuşmada faiz artışının zamanlaması ile ilgili değerlendirmesine çoğu üyenin katıldığını gösterdi.

Bloomberg HT

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir