ABD Borsalarında Bugün – (04.12.2014)

PARA BORSA – ABD’de bugün açıklanan işsizlik verileri ve ECB Başkanı Draghi’nin konuşması sonrasında borsalar güne düşüşle başladı. Euro/dolar paritesi dalgalanırken, dolar endeksinde düşüş gözleniyor.

Wall Street’te Dow Jones endeksi güne yüzde 0.23, S&P 500 endeksi yüzde 0.26 ve Nasdaq Teknoloji endeksi de yüzde 0.11 düşüşle açıldı.

Dow Jones endeksinde Chevron, Exxon Mobil Wall_Mart ve JP Morgan hisseleri düşen hisseler. Microsoft, P&G, J&J ve AmEx hisseleri ise açılışta yükselişte.

ABD’de geçen hafta işsizlik maaşı başvuruları beklentilere yakın bir düşüş gösterdi. ABD Çalışma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 29 Kasım ile sona eren haftada işsizlik maaşı başvuruları önceki haftaya göre 17bin kişi azalarak 297 bine geldi. Piyasalarda beklenti başvuruların 18 bin kişi azalarak 295 bin olacağı yönündeydi.

Bir önceki haftanın rakamı revize 313 binden 314 bine revize edildi.

Avrupa Merkez Bankası(ECB), 2014-16 dönemi için büyüme ve enflasyon beklentilerini aşağı çekti.
ECB Başkanı Mario Draghi’nin açıkladığı rakamlara göre, 2014 yılı büyüme beklentisi yüzde 0,9’dan yüzde 0,8’e indirildi. Draghi basın toplantısında, ihtiyaç olması durumunda tedbirleri zamanında uygulamaya geçireceklerini söyledi.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir