A1FX Altın Yorumları – (24.09.2014)

Son gelen sözlü yönlendirmeler ile birlikte Amerikan Doları’nda yaşanan değer kazanımları hızını artırmakta ve diğer güvenli liman fiyatlarında aşağı yönlü hareketlenmeleri beraberinde getirmektedir.

Asya kanadından gelen pozitif veri akışı ile birlikte fiziki talebin desteklemesi altın fiyatlarında yukarı yönlü toparlanmaları getirmektedir. Amerikan Doları’ndaki değer kayıpları da bu hareketi destekler niteliktedir. Son yaşanan jeopolitik gerginliklerinde yukarı yönlü toparlanmada destek olduğu söylenebilir. 1200 destek seviyelerine yaklaşan altın fiyatlarında toparlanma gelmektedir. Her ne kadar yukarı yönlü bir kanal içinde hareket ettiği söylenebilecek olan altın fiyatlarında, orta ve uzun vade de halen görünümün aşağı yönlü olduğu unutulmamalıdır.

Gün içerisinde Amerika’dan gelecek olan yeni ev satışları verisinin Amerikan Doları kaynaklı altın fiyatlarını etkilemesi beklenmektedir.

Destek: 1220 – 1200 – 1180

Direnç: 1240 – 1270 – 1282

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir