2020’nin gündemi ‘küresel adaletsizlik’

Uluslararası kuruluşların 2020 yılına yönelik beklenti raporları ardı ardına yayınlanırken, satır aralarında öne çıkan en önemli gündem başlıklarından birisini ‘küresel adaletsizlik’ konusu oluşturmakta. Küresel ölçekte, servetin, beslenme imkânlarının, suyun dağılımı ve kullanımı; doğal kaynaklara eşit ölçüde ulaşma noktasında, artan bir ‘dengesizlik’ ve ‘adaletsizlik’ öne çıkıyor. Söz konusu ‘eşitsizlik’ ve ‘adaletsizlik’e sağlık hizmetlerini, iklim değişikliği sorununun dünyanın ekolojik dengesine olumsuz etkilerine duyarsızlığı da ekleyebiliriz.

Tüm bu tablo, bir günde 11 milyon fidan dikerek, yeni bir rekora imza atan, bölgesindeki ülkeleri, Irak ve Suriye’yi üniter bir devlet olarak tutmak adına, bölgemizdeki mezalim ve insanlık dışı operasyonlardan kaçanlara kucak açan, sağlık hizmetlerinin kalitesiyle dünyanın her yerinden sağlık arayışındaki insanlara hizmet sunan, dünyanın en önde gelen donör ülkelerinden birisi olarak öne çıkan Türkiye’nin, ‘küresel adaletsizlik’e karşı en hassas mücadeleyi veren ülke olduğu gerçeği doğal olarak öne çıkarıyor. Üstelik, tüm bu beceriyi, Avrasya’da ve küresel ölçekte pek çok gelişmekte olan ülkeye ilham vermemizden hiç memnun olmayan küresel yapıların ve onların kontrolündeki kimi başkentlerin sistematik saldırılarını da bertaraf ederek, ortaya koyuyoruz.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!

ÜCRETSİZ FİNANS EĞİTİMİ, HEMEN KAYIT OLUN; WEBİNAR VE CANLI YAYINLARDAN HABERDAR OLUN.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin