2020’de siyaset: Ya kafa değişecek, ya hükümet

Yeni Yıla zil-zurna sarhoş, püfür püfür sigara tellendirerek girerken, bir yanda da Sevgili Başkan’ım için kadeh kaldırıyorum. Çünkü altı ay sigara ve içkiye zam yok. Bu da bana hem ucuza kafa bulma, hem de en karlı yatırımı yapma imkanı veriyor: TEKEL ürünü stokla! TL faizi brüt %10’a düşmüşken, enflasyon anketlere göre %12’ye doğru tırmanacakken, aptal mıyım mevduatta kalayım? İçki, gıda, benzin, ne varsa stoklayacağım.

Elimde olsa köprü geçişi de stoklardım, çünkü yeni yılda Yap-İşlet-Devret köprü geçiş ücretlerine %14 zam geldi. Yine Sevgili Başkanıma kadeh kaldırdım. Asgari ücrete %15, köprü geçiş ücretlerine %14 zam…Şimdiiiii…asgari ücret reel olarak köprü geçiş ücretlerine göre yükseldi demek değil mi bu?

Kardeşim, bırakın bu mangalda kül bırakmayan suni ekonomik başarılarla böbürlenmeyi, abra-kadabra yöntemlerle kur istikrarı sağlamayı, önce zam yapıp sonra Sevgili Başkanı’mın ianetiyle yarısını geri almayı (motorlu taşıtlar vergisi). Halk acından geberiyor. Her ay 3 anket yaptırıyorsunuz, “Ekonomiden memnun musunuz?” sorusuna ne cevap geldiğini görmüyor musunuz? Halkın %50-75’i ekonomik koşullardan şikayetçi, bir o kadarı da bu sene de ekonominin daha iyiye gitmeyeceğini düşünüyor.

Umudunu yitiriş bir toplumu yönetip, hala işleri düzeltmek için bizi perişan eden geçmişten kalma numaraları tekrarlıyorsunuz. Mesela, TCMB’yi faiz indirmeye zorlamak gibi. Varlık Barışı’nı altı ay uzatmak gibi.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN