2019 Ocak Hisse Önerileri / Osmanlı Yatırım

Osmanlı Yatırım’ın bu ay için öne çıkardığı hisseler

Aralık bülteninde belirttiğimiz gibi endeksin özellikle ayın ikinci yarısında dar bir bant aralığında hareket etiğini gördük. Bunda son hafta yabancı yatırımcıların Noel tatili nedeniyle piyasada aktif olmamaları da önemli bir etkendi.

Ocak ayı ile birlikte daha hareketli ve pozitif olabilecek piyasaları görebileceğimizi düşünüyoruz. Özellikle yerel seçimler öncesi ekonomi yönetiminin atmış olduğu bazı adımların kısa vadede olumlu etkileri yaşanabilir. Enflasyon vb. ekonomik datalardaki iyileşmeler, döviz ve faiz cephesindeki sakinleşmeler ve özellikle sanayi sektörünün görece ucuz kalması piyasaları ocak ayında olumlu etkileyebilir. 2018 4Ç bilançoların beklentisi hisse bazlı hareketleri öne çıkaracaktır. Ancak ABD borsaları öncülüğünde global piyasalarda yaşanan sert satışlar sonrası tepki hareketinin zayıf kalması gelişmekte olan piyasalar için bir risk yaratabilir. Bir diğer risk yaklaşan yerel seçimler. Seçim sürecinde yaşanabilecek gerginlik vb. gelişmeler piyasaları rahatsız edebilir.

Bu beklentilerle birlikte endekste Ocak ayında 88500 stop olarak işlem yapılabilir. 93500 takip ettiğimiz direnç noktası olacak.

Ocak ayında olumlu hareket beklediğimiz hisseler olarak HALKB, OTKAR ve THYAO öne çıkmaktadır.