Para & Borsa

2018: Özkaynak bul ya da öl

Atilla Yeşilada – 07.12.2017

Çılgın bir yılı geride bırakıyoruz. 2017 Türkiye tarihine günü kurtarmak için geleceğin feda edildiği yıl olarak geçecek. Düşünün, ekonomiyi krizden kurtarmak için toplam stoğun nerdeyse %12’si kadar devlet garantili kredi kullandırdık. Aralık ayına geldik; bir de bakıyoruz ki krizin üç önemli nedeni olan kur istikrarsızlığı, OHAL ve FETÖ temizliği aynı şiddetle devam ediyor, ama bankalarda likidite tükenmiş. Batı’yla köprüleri attık da Rusya ile yol açamadık, Arap’lar bizi sevmiyor. Üstelik tüm bu halk dalkavukluğunun seçmenleri sevindirdiğine dair en ufak bir emare de yok. Her yoklamada AKP’yi %50 bulan anketörlere göre AKP yine %50, ama ötekilere göre partinin oyları %40’a düşmüş olabilir. Metal yorgunluğunun yerini troll bıkkınlığı aldı.

Aralık benim için derin düşünce ve 2018’i öngörme ayı. Bu tahminlerin hiç biri tutmaz belki, ama hiç de umurumda değil. Benimle alay edenler enformasyon pazarında arz-talep dengesinin nasıl oluştuğunu bir türlü anlamıyor. Biz hepimiz yazacağız ki, tüketici okuyup, gelecek hakkında etkin bir fiyatlama yapabilsin.

Devamı için TIKLAYINIZ!

HİSSE SENETLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!


Etiketler: , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx